fbpx

Lodowy Klejnot Światowego Dziedzictwa Jaskinia Dobszyńska, Lewocza

Jaskinia Dobszyńska, Lewocza

Dobszyńska Jaskinia Lodowa należy do najcenniejszych jaskiń lodowych na świecie. Od roku 2000 znajduje się na liście światowego dziedzictwa przyrody. Leżąca w Słowackim Raju, jest prawdziwym klejnotem pośród wszystkich jaskiń słowackich. Aby dotrzeć do wejścia, musimy pokonać około 1 km szlaku, co zajmie nam jakieś 30 minut. Wnętrze jaskini niemalże w całości wypełnione jest lodem – podłoga, wodospady,, stalagmity i słupy.   Zwiedzamy jaskinię w temperaturze -3,5 °C, zatem zarzuć ciepłe swetry i chodź z nami do krainy lodu.

Kolejnym etapem  wycieczki jest  niepowtarzalne  miasteczko Lewocza, którego starówka wpisana jest na światową listę UNESCO.

Przez wieki miejsce to pełniło funkcję kulturalnej, administracyjnej i gospodarczej stolicy Spisza. Miasteczko otoczone jest murami obronnymi, wejście przez bramę. 

W centrum znajduje się  kościół Św. Jakuba z XIV wieku, a w nim wiele cennych pamiątek – ołtarz wyrzeźbiony przez Mistrza Pawła z Lewoczy.

Wokół rynku stoją gotyckie, renesansowe i barokowe kamienice, domy Mistrza Pawła, dawna drukarnia,  przy Bramie Polskiej stoi kościół Królowej Aniołów, a przy Bramie Koszyckiej kościół Św. Ducha.

Poczuj się z nami jak w wehikule czasu i skorzystaj z tej wycieczki.

Czas trwania: 8:30 – 18:00

 

Cena:

115 zł- bilet normalny

105 zł- bilet studencki i seniorzy

85 zł- bilet dziecięcy do 16 r.ż.

Cena zawiera:

  • Transport w obie strony
  • Opiekę pilota/ przewodnika
  • Wstępy
  • Ubezpieczenie KL i NNW

Odbiór z miejscowości: Sromowce Niżne, Sromowce Wyżne, Niedzica, Niedzica Zamek, Kacwin Łapsze Niżne, Falsztyn, Frydman, Dębno, Czorsztyn, Krośnica, Kluszkowce Mizerna Maniowy.