Lodowa Jaskinia Dobszyńska i Lewocza | Wakacje W Pieninach

Jaskinia Dobszyńska, Lewocza

Dobszyńska Jaskinia Lodowa należy do najcenniejszych jaskiń lodowych na świecie. Od roku 2000 znajduje się na liście światowego dziedzictwa przyrody. Leżąca w Słowackim Raju, jest prawdziwym klejnotem pośród wszystkich jaskiń słowackich. Aby dotrzeć do wejścia, musimy pokonać około 1 km szlaku, co zajmie nam jakieś 30 minut. Wnętrze jaskini niemalże w całości wypełnione jest lodem – podłoga, wodospady,, stalagmity i słupy.   Zwiedzamy jaskinię w temperaturze -3,5 °C, zatem zarzuć ciepłe swetry i chodź z nami do krainy lodu.

Kolejnym etapem  wycieczki jest  niepowtarzalne  miasteczko Lewocza, którego starówka wpisana jest na światową listę UNESCO.

Przez wieki miejsce to pełniło funkcję kulturalnej, administracyjnej i gospodarczej stolicy Spisza. Miasteczko otoczone jest murami obronnymi, wejście przez bramę. 

W centrum znajduje się  kościół Św. Jakuba z XIV wieku, a w nim wiele cennych pamiątek – ołtarz wyrzeźbiony przez Mistrza Pawła z Lewoczy.

Wokół rynku stoją gotyckie, renesansowe i barokowe kamienice, domy Mistrza Pawła, dawna drukarnia,  przy Bramie Polskiej stoi kościół Królowej Aniołów, a przy Bramie Koszyckiej kościół Św. Ducha.

Poczuj się z nami jak w wehikule czasu i skorzystaj z tej wycieczki.

Czas trwania: 8:30 – 18:00

 

Cena:

115 zł- bilet normalny

105 zł- bilet studencki i seniorzy

85 zł- bilet dziecięcy do 16 r.ż.

Cena zawiera:

  • Transport w obie strony
  • Opiekę pilota/ przewodnika
  • Wstępy
  • Ubezpieczenie KL i NNW

Odbiór z miejscowości: Sromowce Niżne, Sromowce Wyżne, Niedzica, Niedzica Zamek, Kacwin Łapsze Niżne, Falsztyn, Frydman, Dębno, Czorsztyn, Krośnica, Kluszkowce Mizerna Maniowy.